Dr. Cemalettin EKMEKCİOĞLU

cemekcioglu1963 yılında Çorum'da doğdu. İlköğretim ve ortaöğrenimini Çorum'da tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Anadolu'nun değişik yerlerinde görev yaptı. Mecburi hizmet ve askerlğini tamamladıktan sonra İzmir'e yerleşti.

Uzun yıllar tamamlayıcı tıp konusunda çalışmalar yaptı. Akupunktur ve Nöral terapi başta olmak üzere Fito terapi (bitki tedavisi), Biorezonans, Ozon tedavisi, Hipnoz, EFT, Nefes teknikleri vb. Konularda özel eğitimler aldı.

Şu anda İzmir Balçova'daki özel kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir.

Sağlık Haberleri

Hangi besin neye iyi geliyor?

sebzelerHavuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.

Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.

Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

Devamını oku...

Vücutta D vitamini oranını düşürüyor

obezlerObezite hastalarının vücutlarındaki D vitamini oranının, diğer insanlara oranla daha az olduğunun tespit edildiği bildirildi.

 "PLOS Medicine" bilim dergisinde yer alan makalede, 42 bin kişinin katıldığı ve 21 çalışmadaki genetik verilerin analiz edildiği açıklandı.

Araştırmaya göre, vücut ağırlığının boy uzunluğunun metre cinsinden karesine bölünmesiyle hesaplanan vücut kitle indeksi (VKİ)

Devamını oku...