AKUPUNKTUR İLE MİGRENE ÇÖZÜM

 

 

kulak-akupunkturuMigren tedavisinde akupunkturun yeri nedir?
Migren, periyodik olarak tekrarlayan bir baş ağrısıdır. Baş ağrısı olan yüz kişiden 60’ı gerilim tipi baş ağrısı, yüzde 35’i migren, yüzde 5’i de küme tipi baş ağrısıdır. Migren, auralı ve aurasız olmak üzere ikiye ayrılır. Migren, Dünya Sağlık Örgütü’nün akupunktur ile tedavi edilebilen hastalıklar listesinin başında gelir. 

 

Tedavi süresi ne kadardır?

Akupunkturun her tedavisi kişiye özeldir. Ortalama haftada 2–3 akupunktur seansıyla tedaviye başlanır. Hastanın geri bildirimleri süreci belirler.

Akupunktur tedavisinde ne tip araçlar kullanılır?
Akupunktur tedavileri; örneğin fitoterapi (bitkisel tedavi), osteopati (özellikle omurga, kas, eklem gibi dokuların fonksiyonel bozukluklarında elle nazikçe düzeltilmesi, dengelenmesi), tıbbi masaj, oksijen terapi ve kolonhidroterapi (bağırsak temizliği, lavman) gibi diğer tamamlayıcı-doğal tıp yöntemleriyle birlikte de uygulanabilir. Akupunkturun klasik iğnelerine alternatif olarak lazer de yapılabiliyor. Örneğin, iğne korkusu olanlara, çocuk hastalara veya ağrı şikâyetiyle başvuran hastalarımıza lazer akupunkturla alan tedavisi de yapabiliyoruz veya belirli frekanslarda hiç acı duymadan, özel akupunktur noktalarından bir takım faydalı maddeler salgılatılır. Hangi tanı ve şikâyetle bize başvurduysa kişi, amacımız ilişkili problemin vücutta zaten doğal olarak var olan gerekli fizyolojik maddelerle tedavisidir.

Migrenin akupunkturla tedavisinde başarı oranı nasıldır?

Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamaları ve kişisel deneyimlerim ışığında migrenin akupunktur ile tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu söyleyebiliriz.

Sağlık Haberleri

Hangi besin neye iyi geliyor?

sebzelerHavuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.

Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.

Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

Devamını oku...

Vücutta D vitamini oranını düşürüyor

obezlerObezite hastalarının vücutlarındaki D vitamini oranının, diğer insanlara oranla daha az olduğunun tespit edildiği bildirildi.

 "PLOS Medicine" bilim dergisinde yer alan makalede, 42 bin kişinin katıldığı ve 21 çalışmadaki genetik verilerin analiz edildiği açıklandı.

Araştırmaya göre, vücut ağırlığının boy uzunluğunun metre cinsinden karesine bölünmesiyle hesaplanan vücut kitle indeksi (VKİ)

Devamını oku...